Przewodnik po kaszkach, czyli jakie kaszki dla niemowląt kupować?

Skład

Kaszki dla niemowląt absolutnie są dostępne w każdym sklepie. Z założenia mają one być szybkie oraz proste w przygotowaniu. Mają być także pożywne. Świetnie gdyby jednocześnie były zdrowe oraz odżywcze. O to jest jednak troszkę trudniej.

Nazewnictwo kaszek powinno być znane każdemu rodzicowi. Można przecież w sklepie spotkać kaszki o malinowym czy ten truskawkowym zapachy. Jednak należy się zastanowić co za ten smak odpowiada. Czy w ogóle w składzie są owoce? Często producenci wychwalają się na etykietach brakiem cukru. Chodzi jednak najczęściej o zwykły cukier biały. Jego nie ma, ale są zamienniki w postaci chociażby syropu glukozowego. Należy zatem dokładnie wszystko czytać. Nie chodzi przecież o kolorowe opakowanie.

Z z glutenem czy też bez?

Wielu rodziców nad tym się zastanawia. W zasadzie to wybór jest zależny od samego rodzica.

Liczne badania potwierdzają, że zarówno przyspieszenie glutenu jak i także opóźnienie jego wprowadzania nie ma najmniejszego sensu. Nie wpływa to w żaden sposób na ryzyko pojawienia się tak zwanej celiakii. Wprowadzanie późno glutenu opóźnia niestety rozpoznanie u dzieci choroby w okresie późniejszym

media markt zielona góra

Między innymi właśnie dlatego unikanie glutenu zupełnie nie jest potrzebne. Zaznajamiać warto dziecko z przeróżnymi smakami. Należy podawać bezglutenowe kaszki jak i także te, które zawierają gluten.

A mleczna czy też bezmleczna?

Kwestia ta także należy do rodziców jak i także do smakowych preferencji dziecka. Może stać się tak, że dziecko po karmieniu piersią nie zasmakuje mleko modyfikowane. Podobnie jest jak niemowlak pije różny rodzaj modyfikowanego mleka, a niżeli ten, który jest zawarty w kaszce.

Podsumowanie

Oczywiście opcją najzdrowszą są kasze dorosłe, to wielu z rodziców wybiera te, które są szybsze oraz prostsze w samym przygotowaniu. Należy zwracać uwagę na skład obojętnie na który rodzaj kaszy rodzice się decydują. Pierwsze miesiące oraz lata życia powinny być absolutnym priorytetem jeśli chodzi o pożywienie i jego jakość.

Podobne artykuły

Najlepsze produkty marek własnych (Lidl, Rossmann, Biedronka).


Oferta win Lidla.


Sprawdź co możesz znaleźć na Ryneczku Lidla.


Gdzie kupować zdrowe warzywa?.