Wskazówki dotyczące tanich zakupów

Od pewnego czasu obserwujemy wzrost cen, który pojawił się w naszym kraju i na całym świecie po kryzysie gospodarczym. Kwoty produktów nagle stały się znacznie wyższe, a portfele kupujących uboższe niż dotychczas. Jak sobie z tym radzić? Czy masz wiedzę o tym, jak można dokonywać tanich zakupów i oszczędzać nawet kilkaset złotych miesięcznie? Dowiedz się!

Na pierwszy ogień idą zawsze produkty żywnościowe, bo są najpopularniejsze. Kiedy udajemy się na zakupy, to najlepiej jest wybierać duże supermarkety. Można tam bowiem znaleźć najtańsze produkty. Wśród liderów wymienia się przede wszystkim Carrefour oraz Real. Ciekawą alternatywą dla nich jest Alma, choć ceny są tam już wyższe. Każdy supermarket co jakiś czas oferuje atrakcyjne promocje, które są zmieniane i w różnych okresach możemy znaleźć rozmaite interesujące nas produkty w niższych niż zwykle cenach. Atutem jest również to, że wszystko znajduje się w jednym miejscu. Marże w takich sklepach są znacznie niższe od tych, które spotykamy w osiedlowych sklepikach.

Zakupy przez internet

W przypadku poważniejszych zakupów, np. sprzętu elektronicznego – zachęcamy do kupowania go przez internet. Świetnym wyjściem jest początkowe udanie się do sklepu (Empiku, Media Markt czy innego), na miejscu spisać dokładne dane interesującego nas produktu, a następnie wyszukać dany model na Allegro lub Ebayu. W ten sposób możemy zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. W końcu nie ma sensu przepłacać.

Jeśli chodzi o rozmaite części garderoby oraz dodatki, to nie poleca się kupowania ich w galeriach handlowych. Zamiast tego lepiej udać się do pojedynczych sklepików, gdzie niejednokrotnie znajdziemy lepszej jakości produkty i to w niższych cenach. Nie płacimy wówczas za metkę firmy. Innym wyjściem jest kupowanie ubrań przez internet. Zawsze jednak wiąże się z tym ryzyko, że nie trafimy idealnie, bo nie mamy możliwości przymierzenia stroju. Zakupy w galeriach handlowych opłacają się jedynie w okresie wakacyjnym, są bowiem wtedy duże przeceny, dzięki którym możemy kupić coś wartościowego w niskiej cenie.

Podobne artykuły

Smoothie – proste przepisy na zdrowe koktajle.


Jak nie popełniać błędów kupując ubrania i buty?.


Jak kupować rozsądnie? - kilka porad.


Kiedy kupować, żeby zaoszczędzić?.