Które słodycze z Biedronki są zdrowe?

Na półkach w Biedronce, oprócz tysięcy innych rzeczy, pojawiły się zdrowe słodycze. To ukłon w stronę klientów oraz odpowiedź na modę na zdrowy styl życia.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystko, co ma etykietę “zdrowe słodycze” faktycznie nimi jest. Zatem co jest faktycznie zdrowym łakociem i warto kupić w Biedronce?

Uwaga: jako kryterium podziału na faktycznie zdrowe i “zdrowe” słodycze z Biedronki służył skład produktów. Pominięte zostały takie kryteria jak: kaloryczność, makroskładniki, zawartość witamin oraz minerałów.

Słodycze Zdrowe dostępne w Biedronce:

BATONY OWOCOWE CASTUS

Dostępne w dwóch smakach: truskawkowym oraz bananowo-daktylowym.

Cena: 4,99 zł za 5 sztuk (waga pojedynczego batonu 20g).

Smak: to pyszna, bardzo słodka przekąska. Mimo to jeden batonik ma tylko 64 kcal.

Skład: wyłącznie naturalne produkty. Batoniki Castus nie są dosładzane cukrem ani żadnymi innymi substancjami słodzącymi. Brak sztucznych konserwantów.

Podsumowanie: skład nie budzi wątpliwości, na pewno jest zdrowy. Jednak nie wiadomo nic na temat pochodzenia owoców (rodzynki, banany, daktyle). Zapewne nie pochodzą z upraw ekologicznych, a przez to jest prawdopodobieństwo, że były konserwowane chemicznie, np. tlenkiem siarki.

Nie można niestety zweryfikować tych przypuszczeń z braku kontaktu ze sklepem.

FRUTTIMUSS

Mus owocowy bez dodatku cukru, dostępny w Biedronce. Dostępny w dwóch wariantach smakowych: jabłkowy i gruszkowy.

Cena: 2,99 zł (120 g)

Skład: wyłącznie owoce: jabłka lub gruszki, w zależności od smaku. Niedosładzany. Wzbogacony witaminą C.

Podsumowanie: dobry skład, ale owoce są poddawane procesowi pasteryzacji. Pozbawia to jabłka i gruszki niemal wszystkich wartości odżywczych, które ulegają zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. W efekcie czego nie jest to produkt zdrowy, bo nie dostarcza żadnych cennych składników. Ale też jego spożycie nie jest niezdrowe. Zdrowych słodyczy można szukać także w ofercie Stokrotka. 

media markt szczecin

CHRUPIĄCE PLASTERKI JABŁKA VITANELLA

Chrupiące plasterki jabłka posypane cynamonem.

Skład: całkowicie produkowane z jabłek (1 kilogram świeżych jabłek na 100 g produktu), z dodatkiem cynamonu (2,9 g na 100 g produktu), a także koncentratu soku jabłkowego i cytrynowego.

Podsumowanie: użycie koncentratu soku nie jest niczym złym. Nie ma tu środków konserwujących. Proces produkcji polega na wielokrotnym tłoczeniu, usuwaniu pektyn (aby sok łatwiej zagęścić) i parowaniu.

Zobacz nowe produkty i atrkacyjne promocyjne ceny: lidl.okazjum.pl

BAKALLAND MIKS SPORT VITAL

Miks sport vital firmy Bakalland to mieszanka bakalii.

Opakowanie 50 g ma 214 kcal.

Skład: orzechy laskowe, żurawiny, rodzynki, pestki dyni.

Podsumowanie: niewielkie opakowanie jest bardzo poręczne i spokojnie można mieć je w torebce lub na biurku. Idealne na zaspokojenie nagłego głodu lub jako dawka energii. Mieszanka ma średni indeks glikemiczny. Dzięki dużej zawartości błonnika daje uczucie sytości na dłużej w porównaniu z innymi zdrowymi słodyczami.

Niestety trzeba zwrócić uwagę, że żurawiny są w słodkim syropie, a rodzynki mają dodatek oleju słonecznikowego (jak większość dostępnych na rynku). Nie zmienia to faktu, że to przekąska warta polecenia. 


Sprawdź produkty Biedronka już teraz w specjalnie promocyjnych cenach.

Podobne artykuły

Najlepsze produkty marek własnych (Lidl, Rossmann, Biedronka).


Oferta win Lidla.


Sprawdź co możesz znaleźć na Ryneczku Lidla.


Gdzie kupować zdrowe warzywa?.