Które słodycze z Biedronki są zdrowe?

Na półkach w Biedronce, oprócz tysięcy innych rzeczy, pojawiły się zdrowe słodycze. To ukłon w stronę klientów oraz odpowiedź na modę na zdrowy styl życia.

Pamiętajmy jednak, że nie wszystko, co ma etykietę “zdrowe słodycze” faktycznie nimi jest. Zatem co jest faktycznie zdrowym łakociem i warto kupić w Biedronce?

Uwaga: jako kryterium podziału na faktycznie zdrowe i “zdrowe” słodycze z Biedronki służył skład produktów. Pominięte zostały takie kryteria jak: kaloryczność, makroskładniki, zawartość witamin oraz minerałów.

Słodycze Zdrowe dostępne w Biedronce:

BATONY OWOCOWE CASTUS

Dostępne w dwóch smakach: truskawkowym oraz bananowo-daktylowym.

Cena: 4,99 zł za 5 sztuk (waga pojedynczego batonu 20g).

Smak: to pyszna, bardzo słodka przekąska. Mimo to jeden batonik ma tylko 64 kcal.

Skład: wyłącznie naturalne produkty. Batoniki Castus nie są dosładzane cukrem ani żadnymi innymi substancjami słodzącymi. Brak sztucznych konserwantów.

Podsumowanie: skład nie budzi wątpliwości, na pewno jest zdrowy. Jednak nie wiadomo nic na temat pochodzenia owoców (rodzynki, banany, daktyle). Zapewne nie pochodzą z upraw ekologicznych, a przez to jest prawdopodobieństwo, że były konserwowane chemicznie, np. tlenkiem siarki.

Nie można niestety zweryfikować tych przypuszczeń z braku kontaktu ze sklepem.

FRUTTIMUSS

Mus owocowy bez dodatku cukru, dostępny w Biedronce. Dostępny w dwóch wariantach smakowych: jabłkowy i gruszkowy.

Cena: 2,99 zł (120 g)

Skład: wyłącznie owoce: jabłka lub gruszki, w zależności od smaku. Niedosładzany. Wzbogacony witaminą C.

Podsumowanie: dobry skład, ale owoce są poddawane procesowi pasteryzacji. Pozbawia to jabłka i gruszki niemal wszystkich wartości odżywczych, które ulegają zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury. W efekcie czego nie jest to produkt zdrowy, bo nie dostarcza żadnych cennych składników. Ale też jego spożycie nie jest niezdrowe.

media markt szczecin

CHRUPIĄCE PLASTERKI JABŁKA VITANELLA

Chrupiące plasterki jabłka posypane cynamonem.

Skład: całkowicie produkowane z jabłek (1 kilogram świeżych jabłek na 100 g produktu), z dodatkiem cynamonu (2,9 g na 100 g produktu), a także koncentratu soku jabłkowego i cytrynowego.

Podsumowanie: użycie koncentratu soku nie jest niczym złym. Nie ma tu środków konserwujących. Proces produkcji polega na wielokrotnym tłoczeniu, usuwaniu pektyn (aby sok łatwiej zagęścić) i parowaniu.

Zobacz nowe produkty i atrkacyjne promocyjne ceny: lidl.okazjum.pl

BAKALLAND MIKS SPORT VITAL

Miks sport vital firmy Bakalland to mieszanka bakalii.

Opakowanie 50 g ma 214 kcal.

Skład: orzechy laskowe, żurawiny, rodzynki, pestki dyni.

Podsumowanie: niewielkie opakowanie jest bardzo poręczne i spokojnie można mieć je w torebce lub na biurku. Idealne na zaspokojenie nagłego głodu lub jako dawka energii. Mieszanka ma średni indeks glikemiczny. Dzięki dużej zawartości błonnika daje uczucie sytości na dłużej w porównaniu z innymi zdrowymi słodyczami.

Niestety trzeba zwrócić uwagę, że żurawiny są w słodkim syropie, a rodzynki mają dodatek oleju słonecznikowego (jak większość dostępnych na rynku). Nie zmienia to faktu, że to przekąska warta polecenia.

Podobne artykuły

Najlepsze produkty marek własnych (Lidl, Rossmann, Biedronka).


Oferta win Lidla.


Sprawdź co możesz znaleźć na Ryneczku Lidla.


Gdzie kupować zdrowe warzywa?.