Gdzie kupować zdrowe warzywa?

Gdy zadaje się nam pytanie o to, gdzie najczęściej kupujemy warzywa, coraz częściej musimy przyznać, że to supermarket wygrywa zarówno z bazarem, jak i z pobliskim sklepem. Takie rozwiązanie jest najwygodniejsze i często nie zastanawiamy się nawet, czy zawsze jest też najbardziej rozsądne.

Supermarket czy bazar?

Warzywa i owoce, które możemy znaleźć w supermarkecie, są w stanie z łatwością podbić nasze serce. Jest to, w dużej mierze, zasługa ich pięknego wyglądu, który sprawia, że odbieramy je jako okazy zdrowia. Niestety, pierwsze wrażenie często nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. To prawda, wygląd warzyw i owoców z marketu może imponować. Warto mieć jednak świadomość tego, że jest zasługą wyjątkowo intensywnego nawożenia. Zbyt duża ilość pestycydów lub herbicydów nie pozostaje przy tym bez wpływu na nasze zdrowie. Zwykle objawia się dolegliwościami żołądkowymi, może mieć jednak także znacznie poważniejsze konsekwencje.

Gdzie kupować warzywa?

Dziś trudno już wskazać na miejsce, w którym warzywa byłyby zdrowsze niż gdzie indziej. Zbyt intensywne nawożenie warzyw w marketach może zniechęcać do robienia w nich zakupach. Na bazarach jednak często nie jest wcale lepiej. Sprzedawcy coraz częściej decydują się na mycie sprzedawanych przez siebie produktów.

Zdrowe warzywa ze sklepu

Robią to przede wszystkim po to, aby podnieść ich atrakcyjność w oczach kupujących, zapominają jednak, że w ten sposób pozbawiają polecanych przez siebie produktów bariery ochronnej. Znaczenie miejsca jest więc coraz mniejsze, jeśli zaś chcemy mieć pewność, że robimy zakupy, których nie będziemy żałować, upewniajmy się przede wszystkim, że owoce i warzywa pochodzą z upraw ekologicznych.

Te niebezpieczne nowalijki

Pamiętajmy też, że choć nowalijki pojawiają się wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca, sięganie po nie wcale nie musi być aż tak korzystne, jak mogłoby się to nam wydawać. Owszem, są one piękne i dorodne, wynika to jednak przede wszystkim z tego, że plantatorzy sztucznie przyspieszają ich wzrost. Szkodliwe substancje sprawiają, że nowalijki nie mają wiele wspólnego ze zdrowiem.

Podobne artykuły

Najlepsze produkty marek własnych (Lidl, Rossmann, Biedronka).


Oferta win Lidla.


Sprawdź co możesz znaleźć na Ryneczku Lidla.


Gdzie kupować zdrowe warzywa?.