Jak wybrać wartościową herbatę w sklepie?

Obecna oferta sklepów posiada ogromny wybór herbat różnego gatunku w różnych cenach. Skąd w takim razie wiedzieć, która herbata jest najbardziej wartościowa?

Jakie właściwości może mieć herbata?

Gdy zastanawiamy się nad tym, którą herbatę wybrać, powinniśmy na samym początku spojrzeć na składniki i ich właściwości. Pieprz, kardamon, cynamon lub imbir działają rozgrzewająco, natomiast melisa oraz mięta posiadają właściwości uspokajające oraz wychładzające. Jeśli ważne jest dla nas wzmocnienie odporności powinniśmy szukać herbat z dodatkiem dzikiej róży, rokietnika, porzeczki czy bzu. Żeń-szeń z kolei działa pobudzająco.

Co mówi nam zapach herbaty?

Wąchając herbatę w sklepie należy mieć na uwadze, iż posiada ona większe stężenie aromatu, który mieści się w całym pojemniku, niż kilka gram tej herbaty zaparzonej w domu. Warto również pamiętać, że woda, której używamy do parzenia herbaty, może zmienić zapach oraz smak herbaty. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie mniejszych ilości herbat, tak aby wypróbować ich smak i zapach i dzięki temu znaleźć swoje ulubione gatunki.

gazetka promocyjna tesco

Skąd pochodzi herbata?

Gatunek herbaty może pochodzić z jednej lub nawet kilku plantacji, a nawet może być to mieszanka z różnych regionów i krajów, wówczas określana jest jako blend. Urodzaj plantacji herbaty zależny jest w większym stopniu od warunków klimatycznych. Dlatego może się zdarzyć tak, że pomimo tego, że jest zrywana w tym samym ogrodzie, ale w różnych latach, będzie już miała inny smak. Właśnie dlatego zaczęto tworzyć mieszanki herbat, tzw. blendy, aby zapobiec wahaniom smakowym. Blendy mają na celu utrzymanie stałej jakości i smaku. Zobacz nowe produkty promoceny.pl/gazetki/szukaj/tesco-hipermarket

Jak jakość kształtuje cenę?

Należy tutaj wziąć również pod uwagę fakt, iż herbata jest stosunkowo drogim surowcem. Zatem jej cena w sklepie nie może być za niska. Są takie herbaty, które wymagają czasochłonnej pracy, gdyż są robione, zwijane ręcznie. W przypadku, gdy trafimy na herbatę o wyjątkowym smaku w bardzo atrakcyjnej cenie powinniśmy dokładnie sprawdzić czy slogany sklepowe jak „ręcznie selekcjonowane liście”, „wieloletnia tradycja” czy „niepowtarzalny aromat” mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Dlatego nawet przy herbatach należy zachować zdrowy rozsądek.
 

Podobne artykuły

Najlepsze produkty marek własnych (Lidl, Rossmann, Biedronka).


Oferta win Lidla.


Sprawdź co możesz znaleźć na Ryneczku Lidla.


Gdzie kupować zdrowe warzywa?.