Najlepsze produkty marek własnych (Lidl, Rossmann, Biedronka)

Swego czasu bardzo popularne stało się hasło: „Skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać?”

Zdanie to wbiło się w głowę tak wielu ludzi, że duża część z nich zaczęło testować produkty własne supermarketów. Zazwyczaj są one podobnej jakości do tych mocno reklamowanych preparatów największych marek, a w dodatku dużo tańsze. Wiele osób boi się jednak innowacji i pozostaje przy sprawdzonych produktach. 

Istnieje jednak kilka naprawdę ciekawych środków, które znajdziemy w każdym markecie, a jakością nie odstają od tego, co dostaniemy w markowych produktach. Jakie produkty warto wybierać?

Odplamiacze w proszku - Oxy dostępne w Biedronce i W5 z Lidla.

Wszystkie badania wskazują, że pomiędzy odplamiaczami marketowymi, a reklamowanym powszechnie Vanishem nie ma tak naprawdę żadnej różnicy. Preparaty te usuwają te same plamy, a jeśli już z jakąś sobie nie radzą, to niezależnie od ceny efekty są mizerne. W tym przypadku nie warto przepłacać.

biedronka gazetka

Spray do mebli

W naszych głowach istnieje słowo Pronto, które stało się synonimem wszystkich środków do czyszczenia mebli. W tym przypadku również nie warto przepłacać, gdyż produkty z marketu spełniają dokładnie to samo zadanie, a w dodatku pachną ładnie i co najważniejsze- kosztują dużo mniej.

Produkty do zmywarek i mycia naczyń

Nabłyszczacze, kostki do czyszczenia czy inne środki do mycia naczyń również mają wystarczające działanie. Naprawdę nie warto płacić drugie tyle za to, że nasze talerze będą błyszczeć o 2% bardziej. Nie jest to nikomu potrzebne, a dla zwykłego użytkownika praktycznie niezauważalne. Poza tym, że konto bankowe dużo bardziej ucierpi.

Produkty z Rossmana

Mowa tu konkretnie o produktach z serii ISANA. Są to środki do higieny osobistej i można bez obaw stwierdzić, że są lepsze niż ich droższe wersje. Szczególnie godne uwagi są żele pod prysznic, które można dostać nawet za 3 zł, a pienią się i myją naprawdę dobrze. Warty rozważenia jest również zmywacz do paznokci, który działa dokładnie tak samo jak droga konkurencja, a działa dokładnie tak samo. Najnowocześniejszy Rossmann otwarty już w Polsce. Dokładnie znajdziesz go w Łodzi w centrum handlowym Manufaktura.

Podobne artykuły

Najlepsze produkty marek własnych (Lidl, Rossmann, Biedronka).


Oferta win Lidla.


Sprawdź co możesz znaleźć na Ryneczku Lidla.


Gdzie kupować zdrowe warzywa?.