Jak nie popełniać błędów kupując ubrania i buty?

Zakupy online stają się coraz bardziej popularne. W sieci chętnie kupujemy nie tylko książki, płyty i perfumy, ale także ubrania i buty. Zakupy online bardzo mocno różnią się od tych tradycyjnych. Nie możemy dotknąć interesującego nas produktu, nie możemy przymierzyć na przykład sukienki i zobaczyć w lustrze czy dobrze leży. Jak więc kupować ubrania i buty w sklepach internetowych, aby na nas pasowały?

Ważny jest rozmiar stopy

Jeżeli chociaż raz kupiłaś/kupiłeś buty w sklepie online, które nie pasowały, koniecznie przeczytaj ten tekst. Za małe buty można próbować rozciągnąć przy pomocy prawidła czy domowych sposobów, za duże trzeba niestety zwrócić. Są jednak sposoby na to, aby za każdym razem kupić buty, które będą pasować. Przede wszystkim planując zakup obuwia w sklepie internetowym pamiętajmy, aby bardzo dokładnie zmierzyć swoje stopy. Najlepiej zrobimy to przy pomocy kartki papieru. Układamy ją na podłodze, a następnie bosą stopą stajemy na niej i obrysowujemy kształt stopy. Następnie mierzymy odległość od dużego palca do końca stopy. Dla pewności do otrzymanego wyniku dodajemy 0,5-1 cm. W sieci CCC właśnie ruszyła letnia wyprzedaż butów nawet o 50 %. 

gazetki promocyjne

Aby ubrania pasowały 

Pomiaru dokonujemy w cienkiej bieliźnie lub przy samym ciele. Pomiarów dokonujemy zawsze stojąc w wyprostowanej pozycji. W wielu sklepach online znajdziemy wskazówki, jak prawidłowo powinniśmy się zmierzyć.

Sprawdź aktualne godziny otwarcia sieci Intermarche.

Podobne artykuły

Smoothie – proste przepisy na zdrowe koktajle.


Jak nie popełniać błędów kupując ubrania i buty?.


Jak kupować rozsądnie? - kilka porad.


Kiedy kupować, żeby zaoszczędzić?.