Które produkty wybrać, aby nasze dziecko zdrowo się odżywiało?

Grahamka czy rogalik? Co wybrać dla dziecka?

W zasadzie możemy wybrać to i to. Ciemne pieczywo jest dużo zdrowsze. Białe zaś jest lekkostrawne. Rozwiązanie idealne to różnorodność maksymalna. Powinniśmy serwować dziecku rogaliki, kajzerki, grahamki, pieczywo chrupkie, pumpernikiel czy też pieczywo z różnego rodzaju dodatkami - śliwkami suszonymi, sezamem czy też ziarnami. Należy unikać bułek czy też chleba z bardzo dużą zawartością konserwantów. Takie pieczywo poznamy po długim terminie ważności.

Miód akacjowy, a może lipowy?

Zarówno jeden i drugi jest wartościowy. Najważniejsze, aby nie był sztuczny. Smaruj dziecku kanapki miodem, albo też osłodź nimi herbatę. Jest pysznie.

Jarzynowa czy też rosół?

Zupa jarzynowa oprócz tego co zawiera tradycyjny rosół ma także witaminy, błonnik czy też mineralne sole. A jaka zupa jest zupą najzdrowszą? Oczywiście pomidorowa. Zawiera ona wapń, potas czy też chroniący przed chorobami likopen.

Margaryna czy masło?

Dzieciom rocznym służy lepiej dzieciom. Przedszkolak powinien być przyzwyczajony do smaku margaryny po to, aby w dziecku wyrobić pewnego rodzaju żywieniowe nawyki. Póki co nasze dziecko może jeść jedno jak i drugie.

media markt wrocław

Mleko UHT, a może pasteryzowane?

Można w zasadzie jedno i drugie podawać. Jednak najważniejsze jest to, aby dziecko je piło w ogóle. Mleko jest cennym skarbem. Poza wapniem ma także witaminy A i D jak i także białko.

Jogurt naturalny czy też owocowy?

I ten i ten jest zdrowy. Mleczne produkty są bogate w wapno. Wybierać jednak lepiej jogurt naturalny i do niego dodawać owoce. Owoce są niestety barwione czy też dosładzane.

Kakao rozpuszczalne czy też naturalne?

Kakao zawiera magnez, jest pyszne oraz warto je dawać dzieciom. Lepiej jest wybrać kakao w proszku, ponieważ te są rozpuszczalne. Witaminizowanych produktów jest naprawdę wiele. Chodzi na przykład o soki czy też o płatki śniadaniowe. Nadmiar witamin także jest niewskazany.

Kompot czy sok owocowy?

W zasadzie warto pić jedno i drugie. Sok ma więcej witamin. Kompot zaś robi się w domu. Mamy pewność, że przygotowany został tak jak należy. Zobacz nowe sokowirówki !

Podobne artykuły

Najlepsze produkty marek własnych (Lidl, Rossmann, Biedronka).


Oferta win Lidla.


Sprawdź co możesz znaleźć na Ryneczku Lidla.


Gdzie kupować zdrowe warzywa?.