KIEDY KUPOWAĆ NA PROMOCJACH?

Chyba  każdy klient przepada za promocjami, co skrzętnie wykorzystują oczywiście sprzedawcy. Czasem wydaje się, że promocje obowiązują przez cały rok. Są jednak okresy w roku, na które warto zwrócić większą uwagę.

Kalendarz wyprzedaży i promocji

Nowy Rok to nowe wyprzedaży. W tym czasie wiele sklepów czyści swoje magazyny. Dlatego też stary towar trafia na przecenę w celu szybkiego pozbycia się. Wówczas zaczyna się w wielu sklepach prawdziwe szaleństwo. Wiele produktów można kupić w naprawdę atrakcyjnych cenach. Niektórzy nawet czekają z kupnem prezentów świątecznych do tego czasu. Rzeczywiście jest to świetny sposób na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy.

W tym czasie na pewno opłaca się kupować sprzęt AGD, odkurzacze, telewizory itd. Poza tym bardzo dobry czas mają wówczas dealerzy samochodowi. Kuszą oni klientów niskimi cenami oraz usługami dodatkowymi, które związane są z wyposażeniem samochodu czy z obsługą klienta.

To oczywiście nie jedyny czas w roku, w którym czekają na klientów ciekawe promocje. Sporo okazji związanych jest ze zmianą sezonu. Można wówczas zakupić wiele ciekawych ubrań z poprzedniego sezonu. Takie wyprzedaże organizowane są na ogół w lutym i sierpniu.

Okazje wyprzedażowe

Kalendarz promocji

  • początek roku - czyszczenie magazynów w sklepach,
  • luty - zmiana kolekcji zimowej na letnią,
  • marzec- mid season sale,
  • sierpień - zmiana kolekcji letniej na zimową,
  • październik - mid season sale,
  • grudzień - promocje świąteczne, które rozpoczynają się w Black Friday.

Poza tym warto wspomnieć o mid season sale. To wyprzedaże w środku sezonu. Mają one miejsce na ogół w marcu i październiku i związane są z częściową zmianą kolekcji. W tym  czasie naprawdę można zakupić wiele rzeczy w niskich cenach. Wiele ludzi czeka na takie okazji.

Oczywiście nie można zapomnieć ponadto o promocjach,  które mają związek ze świętami Bożego Narodzenia. Wówczas sprzedawcy często stawiają nie tylko na same obniżki cen, ale oferują różnego rodzaju atrakcyjne zestawy, prezenty itd. To prawdziwa gratka dla wielu osób.

Podobne artykuły

KIEDY KUPOWAĆ NA PROMOCJACH?.


Szaleństwo wyprzedaży. Jak rozsądnie kupować i nie dać się zwariować.


Warto korzystać z promocji!.


Kody rabatowe - co trzeba o nich wiedzieć?.