Dyskonty z programami lojalnościowymi

Czy warto zbierać punkty lojalnościowe?

Coraz więcej sklepów stacjonarnych oraz internetowych, a także stacje paliw oferują swoim klientom różnego rodzaju programy lojalnościowe. Najczęściej możemy spotkać się z pytaniem, czy zbieramy punkty. Niektórzy klienci negatywnie reagują na takie propozycje, ponieważ uważają, że jest to kolejny sposób na to, aby naciągnąć klienta na dodatkowe zakupy.

Jak się jednak okazuje, program lojalnościowy jest dla klientów czymś bardzo korzystnym. Coraz więcej osób decyduję się na to, aby zbierać punkty lojalnościowe w miejscach, w których dokonuje regularnych zakupów. Takie rozwiązanie pozwala na dokonywanie tańszych zakupów albo zmienianie punktów na odpowiednie nagrody. Musimy być świadomi tego, że programy lojalnościowe nie zmuszają klienta do przymusowego zbierania punktów i jest to coś, na co klienci decydują się dobrowolnie.

Zbieranie punktów lojalnościowych może być bardzo szybkie, gdy codziennie dokonujemy regularnych zakupów albo też tankujemy paliwo na stacji benzynowej. Klient nie musi wcale wydawać dużych sum pieniędzy na to, aby uzbierać szybko wymaganą liczbę punktów, ponieważ codziennie dokonuje zakupów jedzenia oraz tankuję samochód, a także robi zakupy w sklepach z ubraniami.

Zbieranie punktów lojalnościowych

Dobrym więc rozwiązaniem jest, aby wszystkie wydatki połączyć z programem lojalnościowym, dzięki czemu będziemy mogli liczyć na dodatkowe zniżki i rabaty albo na wymianie punktów na nagrody pieniężne lub rzeczowe.

Lojalnościowe programy w Polsce

Na polskim rynku znajdziemy wiele różnych programów lojalnościowych. Niektóre działają na zasadzie takiej, że za każde wydane 2 zł otrzymujemy 1 punkt lojalnościowy. Najczęściej takie programy posiadają firmy oferujące ClubCard lub hipermarkety takie jak Tesco. Innym programem lojalnościowym jest VITAY, który należy do stacji paliwowej Orlen i możemy tam punkty wymieniać na zakup tańszego paliwa albo na zakupy w sklepach internetowych. Niezależnie od tego, z jakiego programu lojalnościowego korzystamy, to zawsze jest to krok do tego, aby kupować produkty z odpowiednią zniżką.

Podobne artykuły

Programy lojalnościowe. Czy Kowalskiemu się to opłaca?.


Karta Moja Biedronka - co możemy zyskać?.


Co zyskasz i gdzie, dzięki kartom lojalnościowym?.


Dyskonty z programami lojalnościowymi.